Ultrazvuková špachtle

Ultrazvuk se v poslední době stal výjimečným pomocníkem při ošetření pleti. V kosmetické praxi ho lze využít dvojím způsobem.


1) Skin scrubber

Ultrazvuková špachtle (skin scrubber) pracuje na principu  jemných vibrací o frekvenci 28 kHz. Tyto vibrace se přenáší prostřednictvím hrotu špachtle na mazové žlázky, které účinně hloubkově čistí a zbavuje je nečistot. Dále ultrazvukové vlnění působí na buňky povrchových vrstev kůže, ve kterých aktivizuje metabolismus. Tím dochází k lepšímu využití kyslíku v buňce, zlepšení mikrocirkulace ve škáře a dále k odvodu odpadních látek, čímž pleť viditelně projasní.

Špachtle dále účinně odstraňuje odumřelé buňky z pleti, čímž provádíme i peeling. Pohybem špachtle provádíme současně i mikromasáž, která účinně regeneruje pokožku  a již po prvním ošetření vidíte, že pleť je jasnější a vypnutá (díky aktivaci kolagenových a elastických vláken).

Ultrazvukové čištění provádíme 1 x měsíčně při pravidelných návštěvách klientky v kosmetickém salóně.

Ultrazvuková mezoterapie


2) Ultrazvuková mezoterapie

Ultrazvuk správné vlnové délky mění prostupnost pokožky, a tím  aktivní látky, ampule, séra, která aplikujeme na pleť, pronikají hluboko do pokožky, čehož se zapracováním ručním nedá docílit. Působením ultrazvuku se mění tlak  v okolních  tkáních, částečky hmoty tkáně se rychle rozkmitají, dochází k propustnosti mezibuněčných prostor a vlivem tření dochází i k biochemické masáži.

Ke  vpravování aktivních látek používáme speciální přípravky k tomu určené- gely s kyselinou hyaluronovou, kolagenem, DNA, vitaminy atd. Řídíme se vždy typem a aktuálním stavem pleti. 

Ultazvukovou mezoterapii provádíme nejčastěji kolem očí v rámci návštěvy klientky v kosmetickém salónu.