LED / PDT světlo = fototerapie

LED paprsky, známé též jako studené, laserové světlo, mají vysoce příznivý účinek na stav a omlazení pleti. Díky speciálnímu monochromatickému světlu světlu je účinek intenzivní, aplikace LED paprsků může proniknout až 5 cm hluboko.

Čistota LED paprsků je více než 99 % ( prověřeno asociací NAALT a s certifikací FDA).

Vlnová délka ( červené světlo 630 nm, modré světlo 470 nm, zelené světlo 525 nm, žluté světlo 580 nm) je absorbována mitochondriemi, a tím dochází ke zvýšení enzymatických reakcí, tudíž se celkově zvyšuje buněčná aktivita, buněčný metabolismus. Zvyšuje se fagocytóza leukocytů, dochází k blokaci nadměrné tvorby melaninu. LED světlo také odstraňuje nechtěné bakterie a působí dezinfekčně.

Červené světlo:

zlepšuje cirkulaci krve, elasticitu pokožky a její celkový stav, podporuje bělení pigmentových skvrn, odstranění vrásek, pomáhá zacelit poškozenou pokožku po úrazech, zmenšuje póry a také výrazně zvyšuje produkci kolagenu. Pomáhá na "unavený" obličej, dokáže zlepšit kvalitu spánku a celkově uvolňuje.

Modré světlo

působí antimikrobiálně ( dezinfekce) proti bakteriím v pokožce. Je ideální pro léčbu akné. Zároveň efektivně působí na citlivou pokožku, zlepšuje stav jizev po akné.

Zelené světlo

dokáže vyvážit poměr pigmentu v pokožce, redukuje drobné vrásky, vyživuje stárnoucí pokožku, pomáhá obnovit buněčnou stabilitu a rovnováhu metabolismu. Doporučuje se na pleť s ucpanými póry nebo zanícenými pupínky. Také pomáhá na bledou, zašedlou nebo zažloutlou pleť.

Žluté světlo

napomáhá výměně kyslíku v buňkách, doplňuje buněčnou energii, odstraňuje přebytečný pigment, podporuje správnou funkci lymfy, redukuje hluboké vrásky, zarudnutí, podporuje buněčnou imunitu.