Postup kosmetického ošetření

V našem salonu má kosmetické ošetření následující postup:

1) Povrchové čištění pleti      

Povrchové čištění provádíme nejprve čistícím mlékem, které díky obsahu rostlinných olejů a aktivních látek zbaví pleť nečistot, přebytečného mazu a zbytků make-upu.

Pak pleť dočistíme tonikem, které nejen pleť očistí od zbytků mléka, ale dodá pleti potřebnou hydrataci a pomáhá udržet hydrolipidový film na pleti. Přípravky volíme dle typu pleti.

2) Exfoliace

Exfoliací odstraníme z povrchu pleti odumřelé rohové buňky. Tím bude pleť lépe připravená pro vlastní čištění pleti.

Protože klasický peeling a napařování pleti jsou u spousta klientek kontraindikovány a postupně se od těchto metod v kosmetologii ustupuje, nabízíme k tomuto účelu tzv. enzymatickou masku.

Enzymatická maska je velmi šetrná, je možné ji používat i na tu nejcitlivější pleť. Obsahuje enzymy z ananasu a papáji, zinek a hydratační složky.

Masku naneseme na obličej, necháme působit 10-15 minut. Po jejím odstranění je pleť projasněná, zbavena horní rohové vrstvy a póry jsou dostatečně otevřené.

V některých případech použijeme k dosažení intenzivnějšího efektu chemický peeling o nižší koncentraci.

3) Hloubkové čištění pleti ultrazvukem

Skin scrubber je přístroj, který během 10 minut poctivě vyčistí na pleti všechny vývody mazových žláz. Během ošetření dojde k nastartování metabolismu v pleti, zlepší se látková výměna a prokrvení.

K dokonalému efektu dochází u více znečištěné pleti až po opakovaných návštěvách, nicméně už po první návštěvě uvidíte efekt.

4) Nanesení aktivních látek

Po důkladném vyčištění pleti naneseme na pleť aktivní látky nejprve ve vodných roztocích (urea, kyselina hyaluronová, kolagen atd.), pak v oleji (vitaminy A, E, minerály atd.)

Výběr aktivních látek se řídí aktuálním stavem pleti.

Séra jsou zapracována pomocí ultrazvukové mesoterapie.

5) Kosmetická masáž obličeje

Kosmetickou masáž provádíme nejčastěji pomocí čistého mandlového oleje s přísadou relaxačních éterických směsí. Je možno použít i jiné přípravky.

Během masáže se uvolní napětí mimických svalů, urychlí se buněčný metabolismus v pleti, vyplaví se kyselina mléčná ze svalů a tím se svaly relaxují. Speciálními hmaty působíme proti vráskám. Po masáži je pleť projasněná a nejeví známky únavy.

V případě speciální péče nahrazujeme ruční kosmetickou masáž přístrojovou radiofrekvencí.

6) Nanesení séra

Na pleť nanášíme 2 - 3 druhy sér dle typu pleti a zapracujeme je ručně či ultrazvukovou mesoterapií.

7) Nanesení masky

Na pleť nanášíme různé typy masek. Řídíme se jak typem pleti, tak jejím aktuálním stavem. Protože na pleti řešíme více problémů současně, je možné masky kombinovat. Značky, se kterými pracujeme, nabízí širokou škálu druhů masek. 

Jsou buď vë formě krémů, past a gelů nebo na pleť používáme speciální vliselínové masky napuštěné aktivními látkami nebo velmi žádané masky hydrogelové a alginátové. 

U některých masek používáme fototerapii k zintenzivnění efektu.

8) Péče o oční okolí

Během doby působení pleťové masky vpravujeme do očního okolí aktivní látky na bázi kolagenu a kyseliny hyaluronové pomocí ultrazvuku. Tím se zjemní a prohydratuje oční okolí. Protože ultrazvuk zvyšuje propustnost buněčných membrán, dostanou se tak aktivní látky do pleti hlouběji a efekt je tedy vyšší než u klasické masky bez ultrazvuku.

Dále je možné aplikovat speciální oční masky s liftingovým efektem.

9) Aplikace závěrečného séra a krému

Závěr ošetření patří jejímu zhýčkání koncentrovaným sérem a závěrečným krémem. Výběr přípravků závisí na druhu celého ošetření. Mezi nejoblíbenější patří sérum s DNA, kaviárem, kyselinou hyaluronovou, hedvábnými proteiny či sérum liftingové.